Klasy Ścieralności Płytek Ceramicznych : Kliknij w obrazek by przejść Dalej

Klasy ścieralności płytek ceramicznych

Klasę ścieralności płytek ceramicznych określa się w warunkach laboratoryjnych jako ubytek masy z powierzchni poddanej znormalizowanej procedurze ścierania. Jednak trudno dokładnie określić jak w warunkach użytkowych trwała będzie powierzchnia płytki, gdyż zależy to od bardzo wielu czynników - oczywiście czym wyższa klasa ścieralności tym dłużej zachowa ona pierwotny wygląd. W przypadku gresów w praktyce mamy do czynienia z dwoma różnymi pod względem użytkowym materiałami - gresem naturalnym o jednorodnej strukturze w całej grubości płytki i gresem szkliwionym, w którym czerep wykonany jest z gresu, a powierzchnia pokryta szkliwem. Gres naturalny ma praktycznie nieograniczoną trwałość, gdyż nawet głębokie wytarcie nie zmienia jego wyglądu, ale pod względem dekoracyjnym asortyment płytek jest ograniczony - mają one wygląd naturalnego kamienia. Natomiast płytki z gresu szkliwinego mogą być dowolnie zdobione, a ich powierzchnia fakturowana, ale po starciu się warstwy dekoracyjnej odsłonięty zostanie jednobarwy podkład.

Klasa ścieralności V

- najwyższa; można stosować nawet na powierzchniach obiektów przemysłowych i ciągów komunikacyjnych o bardzo dużym natężeniu ruchu i zanieczyszczenia.

Klasa ścieralności IV

- duża odporność, również przeznaczone do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu i dużym zanieczyszczeniu powierzchni, np. w sklepach, na klatkach schodowych.

Klasa ścieralności III

- na posadzki w korytarzach, przedpokojach i kuchniach.

Klasy ścieralności I i II

- do mieszkań, gdzie chodzi się tylko w miękkim obuwiu lub boso.

Aktualności i promocje

Dane kontaktowe

Wysokie Mazowieckie
Ul. Szpitalna 30 A
Tel/fax 86 275 29 87
Tel. kom. +48 513 133 155
 

Czyżew
Ul. Duży Rynek 23
Tel/fax 86 275 50 53
Tel. kom. +48 513 133 500

Dane kontaktowe

Oddział:

Szulborze Wielkie
07-324, ul. Wyszyńskiego 22A
tel. 516 029 770

Oddział:

Kotowo Plac 32
18-420 Jedwabne
tel. 513 133 188